Przy wspólnym stole

Zbożowa uczta dla dziecka

Zboża to ważny składnik diety dziecka. Pozwalają one na prawidłowy rozwój oraz zapewniają niezbędne składniki odżywcze, które są podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Kaszka zbożowa świetnie sprawdzi się w jadłospisie starszych maluchów. Różnorodne zboża, z których powstają kaszki, pozwolą nam stosować je zamiennie.

Kaszka nie musi być nudna

Jak przekonać malucha do jedzenia kaszki? Warto dodać do niej owoce, to dodatkowa porcja zdrowa oraz naturalny cukier. Kaszki mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do wypieków ciastek. Wiele zależy od naszej pomysłowości i naszych dobrych chęci. Starajmy się kształtować w naszym dziecku zdrowe nawyki żywieniowe, które w przyszłości zachęcą je do sięgania po pełnowartościowe produkty żywnościowe.

Zrezygnujmy z kaszek sztucznie dosładzanych, ponieważ cukier w takiej postaci jest zbędny w diecie dziecka. Jako alternatywę cukru śmiało możemy wykorzystać daktyle, które są nie tylko słodkie, ale też zdrowe! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując kaszkę? Unikajmy zbóż modyfikowanych genetycznie konserwantów. Wybór kaszki ekologicznej wydaje się rozsądny i daje pewność, że nasze dziecko dostaje porcję zdrowych zbóż. Kaszka Helpa BEE to produkt rolnictw ekologiczne, dlatego jest on bezpieczny dla układu pokarmowego dziecka.

Podano do stołu


Starajmy tworzyć się w trakcie posiłków miłą i przyjazną atmosferę, by dziecko miało z nimi pozytywne skojarzenia. Zachęcajmy, ale nie zmuszajmy do jedzenia. Traktujmy dziecko jako pełnoprawnego członka rodziny, który ma prawo mieć swoje ulubione potrawy i smaki. Jako rodzice bądźmy dobrem przykładem, jeżeli zabraniamy jeść dziecku słodyczy, to sami również z nich zrezygnujmy, zapewne wyjdzie nam to na zdrowie.

Pamiętajmy, że zdrowie naszych dzieci w dużej mierze zależy od diety. Chrońmy nasze dzieci przed otyłością i chorobami z niej wynikającymi. Dobre posiłki to posiłki smaczne i zdrowe. I pamiętajmy, że cukier nie krzepi. Cukier tuczy i uzależnia. Są duże szanse, że nasze dzięki kiedyś nam podziękują.

 

Zbożowa uczta dla dziecka Zboża to ważny składnik diety dziecka. Pozwalają one na prawidłowy rozwój oraz zapewniają niezbędne składniki odżywcze, które są podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Kaszka zbożowa świetnie sprawdzi się w jadłospisie starszych maluchów. Różnorodne zboża, z których powstają kaszki, pozwolą nam stosować je zamiennie. Kaszka nie musi być nudna Jak przekonać malucha…