W trosce o zdrową przyszłość

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Staramy dawać się naszym pociechom to, co najlepsze. Pragniemy wspierać swoje dzieci, towarzyszyć im w odkrywaniu i poznawaniu świata. Maluchy potrzebują dużo energii, by sprostać codziennym wyzwaniom i przygodom. Warto więc zatroszczyć się zatem o zdrową dietę. Pełnowartościowe posiłki dostarczą nie tylko energii, ale także niezbędnych witamin i substancji odżywczych.

Zboża w posiłkach

W diecie małego dziecka bardzo ważną rolę odgrywają zboża – są one źródłem błonnika, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju. W jakiej formie najlepiej podawać zboża maluchom? Najmłodszym dzieciom warto podawać kaszki. Pamiętajmy jednak, by unikać tych sztucznie słodzonych. Wybierajmy te bez cukru i sztucznych barwników. W miarę możliwości starajmy wybierać się produkty nieprzetworzone, ponieważ mają one najwięcej wartości odżywczych.

Optymalnym rozwiązaniem będą kaszki ekologiczne. Produkty rolnictwa ekologiczne są ściśle kontrolowane, do ich produkcji nie używa się pestycydów i sztucznych nawozów. Szukajmy zatem kaszek, na których opakowaniu znajduje się eko certyfikat, wówczas mamy pewność, że wybraliśmy produkt najwyższej jakości.

Ekologiczne kaszki helpa to pomysł na posiłki dla całej rodziny – w ofercie producenta znajdziemy kaszki dla dzieci i dorosłych. Kaszka Helpa to doskonały pomysł na zdrowe i syte śniadanie dla każdego.

Kaszka na wiele sposobów

Kaszka nie musi być nudna! Możemy dodawać do niej ulubione owoce. Kaszka świetnie sprawdzi się również jako składnik zdrowych i smacznych wypieków, które na pewno polubią dzieci. Szukajmy przepisów, kulinarnych inspiracji, eksperymentujmy, starajmy pokazywać się maluchom, że przyrządzanie posiłków to niesamowita przygoda, podczas której możemy wspólnie odkrywać nowe smaki. Pamiętajmy, że jesteśmy dla naszych dzieci wzorem, nasze wybory mogą w przyszłości być ich wyborami. Zróbmy wszystko, by w dorosłym życiu umiały zatroszczyć się o odpowiednią dietę.

 

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Staramy dawać się naszym pociechom to, co najlepsze. Pragniemy wspierać swoje dzieci, towarzyszyć im w odkrywaniu i poznawaniu świata. Maluchy potrzebują dużo energii, by sprostać codziennym wyzwaniom i przygodom. Warto więc zatroszczyć się zatem o zdrową dietę. Pełnowartościowe posiłki dostarczą nie tylko energii, ale także niezbędnych…