Jedzenie na zdrowie

Jedzenie dla małych brzuszków

Jako rodzice szczególną uwagę powinniśmy przywiązywać do sposobu żywienia naszych dzieci. Wraz z jedzeniem dostarczamy im niezbędnych składników odżywczych, które są niezbędne w okresie intensywnego rozwoju, a także kształtujemy ich przyszłe nawyki żywieniowe. Starajmy się zatem, by posiłki malucha nie zawierały cukru oraz żywności przetworzonej.

Produkty dobre z natury

Producenci żywności dla dzieci doskonale rozumieją potrzeby żywieniowe najmłodszych. Wiedzą, jak ważna jest zdrowa i oparta na naturalnych produktach dieta, dlatego wielu z nich unika dodawania do swoich produktów sztucznych substancji, barwników oraz cukrów. Rodzicom znacznie ułatwia to stosowanie zdrowej diety dziecka, która bazuje na żywności nieprzetworzonej.

Ekologiczne produkty żywnościowe dla dzieci są dziś na wyciągnięcie ręki. By kupić zdrowe jedzenie dla malucha, nie musimy robić zakupów w sklepach ze zdrową żywnością. Wystarczą dobre chęci, odrobina wiedzy, aby w codziennym jadłospisie dzieci znalazły się zdrowe i pełnowartościowe pokarmy.

Pokarm dobry dla malucha

Wiemy już, że dla dzieci najlepsze są pokarmy naturalne. Do codziennego jadłospisu malucha warto włączyć kaszkę. Zbożowa kaszka helpa to produkt zbożowy, którego spożywanie niesie wiele korzyści. Kaszki są doskonałym pokarmem dla maluchów z wielu powodów. Przede wszystkim jest to pokarm nieprzetworzony, dzięki czemu zachowuje on cenne wartości odżywcze. Są także doskonałym źródłem błonnika, który reguluje pracę jelit. To również doskonałe źródło minerałów witamin z grupy B. Niepozorna kaszka kryje w sobie prawdziwe bogactwo substancji odżywczych.

Szybko i smacznie


Kaszki są bardzo łatwe w przygotowaniu. Wystarczy parę minut, by nasz maluch otrzymał wartościowy posiłek. Starszym dzieciom do kaszki można dodawać owoce, które będą zdrowym i słodkim dodatkiem do kaszki. Naturalnie występujący w owocach cukier doskonale podkreśli smak kaszki. Dla dobra dziecka zrezygnujmy ze sztucznego cukru. Z powodzeniem możemy zastąpić go kolorowymi owocami lub daktylami.

 

W trosce o zdrową przyszłość

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Staramy dawać się naszym pociechom to, co najlepsze. Pragniemy wspierać swoje dzieci, towarzyszyć im w odkrywaniu i poznawaniu świata. Maluchy potrzebują dużo energii, by sprostać codziennym wyzwaniom i przygodom. Warto więc zatroszczyć się zatem o zdrową dietę. Pełnowartościowe posiłki dostarczą nie tylko energii, ale także niezbędnych witamin i substancji odżywczych.

Zboża w posiłkach

W diecie małego dziecka bardzo ważną rolę odgrywają zboża – są one źródłem błonnika, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju. W jakiej formie najlepiej podawać zboża maluchom? Najmłodszym dzieciom warto podawać kaszki. Pamiętajmy jednak, by unikać tych sztucznie słodzonych. Wybierajmy te bez cukru i sztucznych barwników. W miarę możliwości starajmy wybierać się produkty nieprzetworzone, ponieważ mają one najwięcej wartości odżywczych.

Optymalnym rozwiązaniem będą kaszki ekologiczne. Produkty rolnictwa ekologiczne są ściśle kontrolowane, do ich produkcji nie używa się pestycydów i sztucznych nawozów. Szukajmy zatem kaszek, na których opakowaniu znajduje się eko certyfikat, wówczas mamy pewność, że wybraliśmy produkt najwyższej jakości.

Ekologiczne kaszki helpa to pomysł na posiłki dla całej rodziny – w ofercie producenta znajdziemy kaszki dla dzieci i dorosłych. Kaszka Helpa to doskonały pomysł na zdrowe i syte śniadanie dla każdego.

Kaszka na wiele sposobów

Kaszka nie musi być nudna! Możemy dodawać do niej ulubione owoce. Kaszka świetnie sprawdzi się również jako składnik zdrowych i smacznych wypieków, które na pewno polubią dzieci. Szukajmy przepisów, kulinarnych inspiracji, eksperymentujmy, starajmy pokazywać się maluchom, że przyrządzanie posiłków to niesamowita przygoda, podczas której możemy wspólnie odkrywać nowe smaki. Pamiętajmy, że jesteśmy dla naszych dzieci wzorem, nasze wybory mogą w przyszłości być ich wyborami. Zróbmy wszystko, by w dorosłym życiu umiały zatroszczyć się o odpowiednią dietę.

 

Przy wspólnym stole

Zbożowa uczta dla dziecka

Zboża to ważny składnik diety dziecka. Pozwalają one na prawidłowy rozwój oraz zapewniają niezbędne składniki odżywcze, które są podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Kaszka zbożowa świetnie sprawdzi się w jadłospisie starszych maluchów. Różnorodne zboża, z których powstają kaszki, pozwolą nam stosować je zamiennie.

Kaszka nie musi być nudna

Jak przekonać malucha do jedzenia kaszki? Warto dodać do niej owoce, to dodatkowa porcja zdrowa oraz naturalny cukier. Kaszki mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do wypieków ciastek. Wiele zależy od naszej pomysłowości i naszych dobrych chęci. Starajmy się kształtować w naszym dziecku zdrowe nawyki żywieniowe, które w przyszłości zachęcą je do sięgania po pełnowartościowe produkty żywnościowe.

Zrezygnujmy z kaszek sztucznie dosładzanych, ponieważ cukier w takiej postaci jest zbędny w diecie dziecka. Jako alternatywę cukru śmiało możemy wykorzystać daktyle, które są nie tylko słodkie, ale też zdrowe! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując kaszkę? Unikajmy zbóż modyfikowanych genetycznie konserwantów. Wybór kaszki ekologicznej wydaje się rozsądny i daje pewność, że nasze dziecko dostaje porcję zdrowych zbóż. Kaszka Helpa BEE to produkt rolnictw ekologiczne, dlatego jest on bezpieczny dla układu pokarmowego dziecka.

Podano do stołu


Starajmy tworzyć się w trakcie posiłków miłą i przyjazną atmosferę, by dziecko miało z nimi pozytywne skojarzenia. Zachęcajmy, ale nie zmuszajmy do jedzenia. Traktujmy dziecko jako pełnoprawnego członka rodziny, który ma prawo mieć swoje ulubione potrawy i smaki. Jako rodzice bądźmy dobrem przykładem, jeżeli zabraniamy jeść dziecku słodyczy, to sami również z nich zrezygnujmy, zapewne wyjdzie nam to na zdrowie.

Pamiętajmy, że zdrowie naszych dzieci w dużej mierze zależy od diety. Chrońmy nasze dzieci przed otyłością i chorobami z niej wynikającymi. Dobre posiłki to posiłki smaczne i zdrowe. I pamiętajmy, że cukier nie krzepi. Cukier tuczy i uzależnia. Są duże szanse, że nasze dzięki kiedyś nam podziękują.