Mydła

Nasze mydła wytwarzamy ręcznie tradycyjną metodą „na zimno”, wyłącznie z olejów i maseł pochodzenia roślinnego.

Ręcznie – ponieważ każdy etap tworzenia mydła zachodzi przy użyciu naszych rąk, co predysponuje nasze produkty do miana rękodzieł jedynych w swoim rodzaju. Jest to zaletą odróżniającą nasze mydła od mydeł przemysłowych, które można znaleźć w każdej drogerii.

Tradycyjne – ponieważ wytwarzane są według tej samej procedury znanej już od Starożytności, a przez nas unowocześnioną poprzez dodatek olejków eterycznych, pigmentów mineralnych, glinek i wielu innych. Dzięki temu mydła zyskują powiew świeżości i nowoczesności czerpiąc jednocześnie z tradycji.

W produkowanych przez nas mydłach wykorzystujemy od siedmiu do dziewięciu olejów i maseł roślinnych, w zależności od rodzaju mydła i naszej autorskiej receptury. Każdy z wykorzystanych olejów spełnia w mydle inne zadanie. Część odpowiada za właściwości myjące, pieniące, inne delikatnie utwardzają mydło, ale zdecydowanie najważniejszym zadaniem jest pielęgnacja. Dlatego nasze kostki mydlane zawierają optymalny procent niezmydlonych olejów, co czyni je doskonałym źródłem nawilżającym i chroniącym skórę podczas kąpieli.

W naszych mydłach nie znajdziesz chemicznych utwardzaczy, wypełniaczy, konserwantów, czy sztucznych barwników. Można natomiast znaleźć naturalną glicerynę, naturalne niezmydlone oleje, piękny zapach (paradoksalnie nawet wtedy, gdy nie jest dodany), nietuzinkowy wygląd oraz nasze serce, które wkładamy w każdy szczegół, po to, aby Państwo poczuli się tak samo wyjątkowo, jak my kiedy decydujecie się na wybór właśnie naszych mydeł.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników